სახელმწიფო რწმუნებულის - გუბერნატორის ადმინისტრაცია

ბოლნისის, გარდაბნის, დმანისის, თეთრიწყაროს, მარნეულის, წალკისა და ქალაქ რუსთავის მუნიციპალიტეტებში

გერბი

Administration of State Representative - Governor

Bolnisi, Gardabani, Dmanisi, Tetritskaro, Marneuli, Tsalka and Rustavi municipalities

გუბერნატორი


გუბერნატორი

შოთა რეხვიაშვილი

დაბადების თარიღი: 23 აგვისტო 1966 წელი 

სამუშაო გამოცდილება:

20.08.2018 წლიდან - დღემდე - ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებული-გუბერნატორი

31.07.2014-20.08.2018 წწ. - საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან იძულებით გადაადგილებულ პირთა, განსახლებისა და ლტოლვილთა მინისტრის მოადგილე;

2012-2013 წწ. - საქართველოს მთავარი პროკურატურა, საქართველოს მთავარი პროკურორის მოადგილე; 

11.11.2012-30.11.2012 -საქართველოს მთავარი პროკურატურა    ფინანსთა სამინისტროში გამოძიების საპროცესო ხელმძღვანელობისა და უკანონო შემოსავლის ლეგალიზაციაზე სისხლისსამართლებრივი დევნის დეპარტამენტის უფროსი;

2009-2010წწ. - საქართველოს მთავარი პროკურატურა - შინაგან საქმეთა სამინისტროს საზოგადოებრივი უსაფრთხოების სამსახურებში, საგარეო დაზვერვის სპეციუალურ სამსახურში თავდაცვის და სასჯელაღსრულების, პრობაციის და იურიდიული დახმარების საკითხთა სამინისტროებში გამოძიების საპროცესო ხელმძღვანელობის დეპარტამენტის უფროსის მოადგილე;

2008-2009წწ. - საქართველოს მთავარი პროკურატურა შინაგან საქმეთა სამინისტროს საზოგადოებრივი უსაფრთხოების სამსახურებში, საგარეო დაზვერვის სპეციალურ სამსახურში თავდაცვის და იუსტიციის სამინისტროებში გამოძიების საპროცესო ხელმძღვანელობის დეპარტამენტის იუსტიციის სამინისტროებში გამოძიების საპროცესო ხელმძღვანელობის სამმართველოს უფროსი;                                                                                                                 

2004-2008 წწ. - ქვემო ქართლის საოლქო პროკურატურა - საოლქო პროკურორი;

17.05.2004-21.05.2004 - საქართველოს გენერალური პროკურატურა - ფინანსთა სამინისტროში სისხლისსამართლებრივი დევნის კანონიერებაზე ზედამხედველობის დეპარტამენტის ფინანსთა სამინისტროს თბილისის ტერიტორიულ ორგანოებში სისხლისსამართლებრივი დევნის კანონიერებაზე ზედამხედველობის სამმართველოს უფროსი;

2003-2004წწ. - საქართველოს გენერალური პროკურატურა - ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო დეპარტამენტში გამოძიებაზე საპროცესო ხელმძღვანელობის განყოფილების უფროსი; 

28.02.2003-19.11.2003 -საქართველოს გენერალური პროკურატურა - საქართველოს გენერალური პროკურორის უფროსი თანაშემწე განსაკუთრებულ დავალებათა ხაზით;                                                            

2002-2003წწ. - საქართველოს გენერალური პროკურატურა - შსს ორგანოებში მოკვლევის და ოპერატიულ-სამძებრო საქმიანობის კანონიერებაზე ზედამხედველობის სამმართველოს, შინაგან საქმეთა სამინისტროს ორგანოებში კორუფციის, ნარკოდანაშაულის და ადმინისტრაციულ პოლიციაში მოკვლევის კანონიერებაზე ზედამხედველობის განყოფილების უფროსი პროკურორი;

2001-2002წწ. - საქართველოს გენერალური პროკურატურა - პროკურატურის და შინაგან საქმეთა სამინისტროს ორგანოებში გამოძიების საპროცესო ხელმძღვანელობის სამმართველოს, პროკურატურის ორგანოებში გამოძიების საპროცესო ხელმძღვანელობის განყოფილების პროკურორი;

1999-2001წწ. - რუსთავის პროკურატურა - პროკურორის უფროსი თანაშემწე;

1995-1999წწ. - რუსთავის პროკურატურა - უფროსი გამომძიებელი;

1993-1995წწ. - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო - გამომძიებელი;

1988წ. - საქართველოს სსრ იუსტიციის სამინისტრო, ონის რაიონის სახალხო სასამართლოს აღმასრულებელი;

განათლება:

1988-1993წწ. - თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, იურიდიული ფაკულტეტი.

ტრეინინგები/ სემინარები:

2013წ. - Certificate of Archievment – 2013 Open World Program;

07.2009წ. - არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულების საკითხებსა და არასრულწლოვანთა პედაგოგიკასა და ფსიქოლოგიაში სპეციალური კურსი (UNICEF  საქართველო);

12.2004წ. - Course of instruction on countering the proliferation of weapons of mass destruction - Budapest, Hungary;

05.2003წ.- Regional Conference on Otganized Crime at the International law Enforcement Academy in Budapest, Hungary

ენები: ქართული (მშობლიური), რუსული (თავისუფლად), გერმანული (კარგად).

კომპიუტერული ჩვევები:

MS Office.

ოჯახური მდგომარეობა: მეუღლე და ორი შვილი