სახელმწიფო რწმუნებულის ადმინისტრაცია

საქართველოს ადმინისტრაციულ-ტერიტორიულ ერთეულებში, ბოლნისის, გარდაბნის, დმანისის, თეთრიწყაროს, მარნეულის, წალკის მუნიციპალიტეტებსა და ქალაქ რუსთავის მუნიციპალიტეტში

გერბი

Administration Of State Representative

In administrative-territorial units of Georgia: Bolnisi, Gardabani, Dmanisi, Tetritskaro, Marneuli, Tsalka municipalities and City Rustavi municipality

რწმუნებულის მოადგილეები



გუბერნატორის მოადგილე

გიორგი შინჯიკაშვილი                                                       

დაბადების თარიღი: 08.08.1983

 

განათლება:

09.2005 – 10.2009 წწ. ილია ჭავჭავაძის სახელობის საქართველოს ეროვნული უნივერსიტეტი - ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის, მწვრთნელთა ფაკულტეტი- ბაკალავრი

 

სამუშაო გამოცდილება:

01.01.2022-დან დღემდე - ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებულის პირველი მოადგილე

28.12.2020- 01.01.2022 - ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებულის მოადგილე

24.02.2020 – 28.12.2020 -  გარდაბნის მუნიციპალიტეტის მერის პირველი მოადგილე

24.01.2018-22.02.2020  - სამსახურის უფროსი- გარდაბნის მუნიციპალიტეტის მერიის ზედამხედველობის სამსახური

01.2014-01.2016 - სამსახურის უფროსი - გარდაბნის მუნიციპალიტეტის გამგეობის ზედამხედველობის სამსახური

11.2012 – 01.2014  - კომისიის თავმჯდომარე - გარდაბნის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს სპორტისა და ახალგაზრდობის საქმეთა კომისია

12.2010 – 11.2012 - დირექტორი- გარდაბნის მუნიციპალიტეტის გამგეობის კერძო სამართლის არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიული პირის გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სპორტული ცენტრი

2010 – 2014  - გარდაბნის რაიონის საკრებულოს მაჟორიტარი დეპუტატი

02.2007 – 2010 - გარდაბნის მუნიციპალიტეტის გამგეობის ზედამხედველობის სამსახური მთავარი სპეციალისტი  

2006 – 2010  - გარდაბნის რაიონის საკრებულოს მაჟორიტარი დეპუტატი

 

ენები:

ქართული

რუსული

ინგლისური

 

კომპიუტერული პროგრამები:

Microsoft Office Word (ძალიან კარგი),

Microsoft Office Excel (ძალიან კარგი),

Microsoft Office PowerPoint (ძალიან კარგი)

 

ოჯახური მდგომარეობა:

მეუღლე და ორი შვილი



გუბერნატორის მოადგილე

კახა კობერიძე

დაიბადა 1965 წლის 31 იანვარს, ქ.რუსთავში.

 

განათლება:

1987 წელს წარჩინებით დაამთავრა ივ.ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტი სამართალმცოდნეობის სპეციალობით.

იმავე წელს დაამთავრა ივ.ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საზოგადოებრივ პროფესიათა ფაკულტეტი, ჟურნალისტიკის სპეციალობით. 

 

სამუშაო გამოცდილება:

2017 წლის 1 ივნისიდან ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებულის მოადგილე.

2013-2017 წლის 1 ივნისამდე თბილისის სააპელაციო სასამართლოს მრჩეველი. 

2008 წელს დაინიშნა საქართველოს იუსტიციის უმაღლესი საბჭოს წევრად. 2012 წლის 19 დეკემბერს გათავისუფლდა უფლებამოსილების ვადის ამოწურვასთან დაკავშირებით.

2004-2008 წლებში იყო საქართველოს გენერალური პროკურორის მოადგილე.

2001-2004 წლებში საქართველოს იუსტიციის მინისტრის მოადგილეა.

1993-2001 წლებში იყო საქართველოს გენერალური პროკურორის სახელმწიფო ბრალდების სამმართველოს უფროსის მოადგილე, ხოლო შემდეგ, ამავე სამმართველოს უფროსი.

1990-1993 წლებში მუშაობდა  ნინოწმინდის რაიონის პროკურორად.

1989-1990 წლებში იყო საქართველოს პროკურატურაში სამმართველოს პროკურორის თანამდებობაზე.

1987 წელს დაინიშნა ქ. რუსთავის პროკურატურის სტაჟიორად, ხოლო

1988 წელს ქ. რუსთავის პროკურორის თანაშემწედ.

1997 წელს დაჯილდოებულია ღირსების მედლით, ხოლო 2000 წელს ღირსების ორდენით.

2001 წლის 29 მაისს მიენიჭა იუტიციის სახელმწიფო მრჩევლის უმაღლესი სპეციალური წოდება.

უცხოეთის სხვადასხვა უნივერსიტეტებში გავლილი აქვს სწავლების მოკლევადიანი კურსები. 

არის თბილისის სასწავლო უნივერსიტეტის ასისტენტ-პროფესორი, გამოქვეყნებული აქვს არაერთი სამეცნიერო სტატია.

მშობლიურის გარდა, ფლობს რუსულ ენას.

 

ჰყავს მეუღლე და 4 შვილი.



გუბერნატორის მოადგილე

ილია ჯალაღანია
დაბადების თარიღი: 25.09.1967   

 

განათლება:
1993 - თბილისის სულხან-საბა ორბელიანის სახელობის სახელმწიფო ინსტიტუტის საბუნებისმეტყველო ფაკულტეტი გეოგრაფიის სპეციალობით   
1999 - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტი

 

სამუშაო გამოცდილება:

01.01.2022-დან დღემდე - ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებულის მოადგილე

01.02.2021 - 01.01.2022 - აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის პროკურორის მოადგილე

19.02.2016 - 01.02.2021 - სამეგრელო-ზემო სვანეთის საოლქო პროკურორი

10.11.2012 - 19.02.2016 - დასავლეთ საქართველოს საოლქო პროკურორი

2011-2012 - იურიდიული კომპანიის შპს-ს  „რეს ნონ ვერბა“  ადვოკატი

14.11.2005 - 25.10.2010 - ოზურგეთის რაიონული პროკურორი

10.01.2005 - 14.11.2005 - დასავლეთ საქართველოს საოლქო პროკურატურის საგამოძიებო ნაწილის უფროსი გამომძიებელი

26.08.2004-10.01.2005 - იმერეთის საოლქო პროკურატურის საგამოძიებო ნაწილის უფროსი გამომძიებელი

06.08.2002-02.08.2004 - წყალტუბოს საქალაქო პროკურატურის უფროსი გამომძიებელი

06.07.2001-06.08.2002 - წყალტუბოს საქალაქო პროკურატურის სტაჟიორი უფროსი გამომძიებლის ვაკანტურ თანამდებობაზე

2001 - ინდივიდუალური საწარმოს „ილია ჯალაღანია-ადვოკატი XXI” იურიდიული მომსახურეობის ადვოკატი

1999 - წყალტუბოს ჰუმანიტარულ-ეკონომიკური ინსტიტუტის ლექტორ-მასწავლებელი

1999 - წყალტუბოს რაიონის საკრებულოს ადამიანის უფლებათა დაცვის, კანონიერების და მართლწესრიგის დაცვის კომისიის წევრი

 

წოდება: 

25.09.2015 - იუსტიციის უფროსი მრჩეველი  

 

წახალისება:

25.09.2015 - ვადამდე მიენიჭა იუსტიციის უფროსი მრჩევლის სახელმწიფო სპეციალური წოდება

26.05.2014 - ვადამდე მიენიჭა იუსტიციის მრჩევლის სახელმწიფო სპეციალური წოდება

29.12.2014 - გამოეცხადა მადლობა 

26.05.2014 - მიეცა პრემია 

29.05.2008 - ვადამდე მიენიჭა იუსტიციის უმცროსი მრჩევლის სახელმწიფო სპეციალური წოდება 

30.05.2007 - ვადამდე მიენიჭა პირველი კლასის იურისტის სახელმწიფო სპეციალური წოდება  

29.12.2004  - ვადამდე მიენიჭა მეორე კლასის იურისტის სახელმწიფო სპეციალური წოდება

 

ოჯახური მდგომარეობა:

ჰყავს მეუღლე და ორი შვილი