სახელმწიფო რწმუნებულის - გუბერნატორის ადმინისტრაცია

ბოლნისის, გარდაბნის, დმანისის, თეთრიწყაროს, მარნეულის, წალკისა და ქალაქ რუსთავის მუნიციპალიტეტებში

გერბი

Administration of State Representative - Governor

Bolnisi, Gardabani, Dmanisi, Tetritskaro, Marneuli, Tsalka and Rustavi municipalities

წარმატებული ახალგაზრდები ქვემო ქართლიდან

11 სექტემბეტი 2017


ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებული-გუბერნატორი ულოცავს რეგიონში მცხოვრებ ახალგაზრდებს ერთიანი ეროვნული გამოცდების წარმატებით დასრულებას და ბედნიერ სტუდენტობას უსურვებს. გრიგოლ ნემსაძე მათ უახლოეს პერიოდში სამხარეო ადმინისტრაციაში უმასპინძლებს და სამომავლო გეგმების შესახებ პირადად გაესაუბრება.

2016-2017 სასწავლო წლის კურსდამთარებულების უმეტესობამ ქვემო ქართლის რეგიონის მასშტაბით, ერთიანი ეროვნული გამოცდები წარმატებით ჩააბარა და მიღებული შედეგების მიხედვით აკრედიტებული უმაღლესი სასწავლებლის სტუდენტის სტატუსი მოიპოვა. 
100% გრანტის მფლობელი ქვემო ქართლელი 63 ახალგაზრდა გახდა: 

რუსთავი
შერმადინ ოსაძე - ქ. რუსთავის #2 საჯარო სკოლა.
ნატალი გელენავა - ქ. რუსთავის #2 საჯარო სკოლა.
ვახტანგ მჭედლიძე - ქ. რუსთავის #2 საჯარო სკოლა.
მარიამ ყაჭაშვილი - ქ. რუსთავის #2 საჯარო სკოლა.
ეკატერინე ხაჩიძე - ქ. რუსთავის #2 საჯარო სკოლა.
ქეთი ადეიშვილი - ჟიული შარტავას სახელობის ქ. რუსთავის #4 საჯარო სკოლა. 
ლუკა ბაბუნაძე - ჟიული შარტავას სახელობის ქ. რუსთავის #4 საჯარო სკოლა.
საბა ბეგაშვილი - ჟიული შარტავას სახელობის ქ. რუსთავის #4 საჯარო სკოლა.
გულიკო ბეკურიშვილი - ჟიული შარტავას სახელობის ქ. რუსთავის #4 საჯარო სკოლა.
ნიკა ბეჭვაია - ჟიული შარტავას სახელობის ქ. რუსთავის #4 საჯარო სკოლა.
მარიამ გავაშელაშვილი - ჟიული შარტავას სახელობის ქ. რუსთავის #4 საჯარო სკოლა.
ნინო გელაშვილი - ჟიული შარტავას სახელობის ქ. რუსთავის #4 საჯარო სკოლა.
თამთა ელაშვილი - ჟიული შარტავას სახელობის ქ. რუსთავის #4 საჯარო სკოლა.
ანა ნარინდოშვილი - ჟიული შარტავას სახელობის ქ. რუსთავის #4 საჯარო სკოლა.
ანანო რუხაძე - ჟიული შარტავას სახელობის ქ. რუსთავის #4 საჯარო სკოლა.
ბექა ტაბატაძე - ჟიული შარტავას სახელობის ქ. რუსთავის #4 საჯარო სკოლა.
გიორგი ქერელაშვილი - ჟიული შარტავას სახელობის ქ. რუსთავის #4 საჯარო სკოლა.
გოჩა ღუნაშვილი - ჟიული შარტავას სახელობის ქ. რუსთავის #4 საჯარო სკოლა.
მედეა შანავა - ჟიული შარტავას სახელობის ქ. რუსთავის #4 საჯარო სკოლა.
ანი შუბითიძე - ჟიული შარტავას სახელობის ქ. რუსთავის #4 საჯარო სკოლა.
ლალი ჩადუნელი - ჟიული შარტავას სახელობის ქ. რუსთავის #4 საჯარო სკოლა.
ანა ხვისტანი - ჟიული შარტავას სახელობის ქ. რუსთავის #4 საჯარო სკოლა.
ნანა ჯინიუზაშვილი - ჟიული შარტავას სახელობის ქ. რუსთავის #4 საჯარო სკოლა.
დავით ჯოჯიშვილი - ჟიული შარტავას სახელობის ქ. რუსთავის #4 საჯარო სკოლა.
საბა ღვინიაშვილი - ქ. რუსთავის #9 საჯარო სკოლა.
ციური ჩივაძე - ქ. რუსთავის #9 საჯარო სკოლა.
გიორგი ჯანგულაშვილი - ქ. რუსთავის #11 საჯარო სკოლა. 
ანა ჭუმბაშვილი - ქ. რუსთავის #13 საჯარო სკოლა.
გვანცა ლომიძე - ქ. რუსთავის #17 საჯარო სკოლა.
ნიკა ბრეგვაძე - ქ. რუსთავის #21 საჯარო სკოლა.
თიკო ნადირაშვილი - ქ. რუსთავის #21 საჯარო სკოლა.
თათია ჯანაშია - ქ. რუსთავის #21 საჯარო სკოლა.
სერგი ბეთხოშვილი - ქ. რუსთავის #22 საჯარო სკოლა.
მირანდა ბეშიძე - ქ. რუსთავის #22 საჯარო სკოლა.
თორნიკე პაიჭაძე - ქ. რუსთავის #22 საჯარო სკოლა.
გიორგი მოსიაშვილი - ქ. რუსთავის #22 საჯარო სკოლა.
ნინო გოგოლაძე - ქ. რუსთავის #22 საჯარო სკოლა.
აკაკი ლაგურაშვილი - ქ. რუსთავის #22 საჯარო სკოლა.
ანა ბერიძე - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის ქ. რუსთავის #24 ქართული გიმნაზია.
ქეთი მჭედლიშვილი - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის ქ. რუსთავის #24 ქართული გიმნაზია.
ლუკა მილორავა - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის ქ. რუსთავის #24 ქართული გიმნაზია.
ლუკა ცერცვაძე - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის ქ. რუსთავის #24 ქართული გიმნაზია.
სალომე ახვლედიანი - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის ქ. რუსთავის #24 ქართული გიმნაზია.
ბესიკ დავითაშვილი - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის ქ. რუსთავის #24 ქართული გიმნაზია.
სალომე ფოცხვერაშვილი - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის ქ. რუსთავის #24 ქართული გიმნაზია.
ნინი პაპაშვილი- ივანე ჯავახიშვილის სახელობის ქ. რუსთავის #24 ქართული გიმნაზია.
მარიამ ქავთარაძე - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის ქ. რუსთავის #24 ქართული გიმნაზია.
ანა ხარებავა - ნიკოლოზ მუსხელიშვილის სახელობის ქ. რუსთავის #26 ფიზიკა-მათემატიკური სკოლა. 
თამარ გელოვანი - ნიკოლოზ მუსხელიშვილის სახელობის ქ. რუსთავის #26 ფიზიკა-მათემატიკური სკოლა.
ნიკა სამხარაძე - ნიკოლოზ მუსხელიშვილის სახელობის ქ. რუსთავის #26 ფიზიკა-მათემატიკური სკოლა.
მარიამ ცხვედიანი - შპს. ზ. გამსახურდიას სახელობის დავით მენაფირის სკოლა ,,ლამპარი“.
ბექა წიკლაური - შპს. ,,ლაზარე“.

ბოლნისი
ირაკლი ლომსაძე - სოფ. რატევანის საჯ.სკოლა. 
მიხაილ სოგომონიანი - სსიპ ბოლნისის მუნიციპალიტეტის ს.ბოლნისის საჯ.სკოლა.
ალინა მკრტიჩიანი - სსიპ-ქ.ბოლნისი N2 საჯარო სკოლა. 

თეთრიწყარო
ხვიბლიანი მერი - თეთრიწყაროს N1 საჯარო სკოლა. 

გარდაბანი
თამუნა ჩარქსელიანი - სსიპ გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფელ ლემშვენიერას საჯარო სკოლა. 
გიორგი შუკვანი - სსიპ გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფელ ლემშვენიერას საჯარო სკოლა. 
რამალ კურბანოვი - სსიპ გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფელ მუღანლოს საჯარო სკოლა. 
თამარ არღვლიანი - სსიპ გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფელ ვაზიანის N2 საჯარო სკოლა. 
დავით ცოფურაშვილი - სსიპ - გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფელ ნორიოს საჯარო სკოლა. 
თამარი მაჭარაშვილი - სსიპ - გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფელ ნორიოს საჯარო სკოლა. 
მარიამ აფციაური - სსიპ გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფელ ახალი სამგორის საჯარო სკოლა. 


აღსანიშნავია, რომ რეგიონის მასშტაბით 70% გრანტი მოიპოვა 95-მა აბიტურიენტმა , ხოლო 50% დაფინანსებით სწავლას 217 სტუდენტი გააგრძელებს.


  • წარმატებული ახალგაზრდები ქვემო ქართლიდან